Danışma Hattı: US Flag +90 532 111 73 73 veya Eposta gönderin

GENEL MÜDÜRLÜK İSTANBUL

Ataşehir Ferhatpaşa Mah. 35. Sk. No:8
Ataşehir / İstanbul / Türkiye

E-posta: info@sermedhavuz.com.tr
Tel: +90 532 111 73 73
Tel: +90 (850) 495 0 200

BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ İZMİR

Kalabak 3275. Sk. No:2 35430
Urla/İZMİR

EPOSTA: info@sermedhavuz.com.tr
TEL: +90 (232) 752 17 77
TEL: +90 (530) 144 72 13

BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ BATUM

142, Airport Highway
Batumi Georgia

EPOSTA: zkhalvashi@sermedpools.com
TEL: +99(542)222 04 90
TEL: +99(555)844 44 10

Prefabrik Havuz ve Diğer Havuzlar

Prefabrik Havuz
Prefabrik Havuz ve Diğer Havuzlar

Prefabrik Havuzun Diğer Havuzlardan Üstün Özellikleri

Prefabrik Havuz ve Prefabrik Yapılar

Son yılların en çok tercih edilen yapılarının başında gelen prefabrik yapılar(prefabrik havuz, prefabrik ev gibi.), hem uygun hem de zaman tasarrufu sağlamada oldukça etkili. Prefabrik yapılar sadece ev, okul, ofis gibi konut yapılarda değil birçok farklı alanda daha kullanılıyor. Prefabrik kullanımının aynı zamanda farklı sebepleri de var her ne kadar sık bir biçimde kullanılmaya başlamış olsa da bu durumun başlıca 3 sebebi bulunuyor. Genelde prefabrik yapılar belirli kalite standartları çerçevesinde fabrikalarda ya da atölyelerde üretiliyor olması. Belirli yüksek kalite kontrolü standartları altında fabrikalarda üretiliyor olmaları da oldukça etkiliyor süreci.

Sebeplerden biri de imalat ve montaj sürelerinin normal yapılara göre çok daha kısa sürede tamamlanabiliyor olması. Kesintisiz ve yüksek çalışan sayılarıyla dahi minimum birkaç ay boyunca sürecek olmasına karşın Prefabrik yapılar çok daha kısa sürede yaklaşık olarak iki ile üç hafta arasında montajı tamamlanabilen yapılar olma özelliğine sahip. Fakat biz bu süreyi de Sermed Havuz garantisi ile prefabrik havuz teslimatını 7 gün içinde tamamlayarak ve sizlere en kısa sürede en kaliteli prefabrik havuzu kullanma imkânı sağlıyoruz. Prefabrik yapıların çok sık tercih edilmesinin ana sebeplerinden bir diğeri ise, belirli ve bilinen maliyetler ile yapılmaları oluyor.

Diğer yapı inşalarına göre ayrıca çok daha uygun fiyatlar sunuyor olması da prefabrik yapıların kullanımının yaygınlaşmasına sebep oluyor. Sadece ev, okul, ofis gibi konut yapılarda değil birçok farklı alanda daha kullanılan Prefabrik özellikle son dönemler havuz yapımında da oldukça sık kullanılıyor. Prefabrik havuz da diğer prefabrik yapılar ile aynı sebeplerden yapılıyor. Peki, prefabrik havuzların diğer avantajları neler?

fipool-skimmerli-prefabrik-havuz
fipool-skimmerli-prefabrik-havuz

Prefabrik Havuz Yapımının Avantajları Nelerdir?

 • Diğer havuz yapım tekniklerinden kaynaklanacak olan yüksek maliyetlerin birçoğu prefabrik havuz tekniği uygulamasında yoktur.
 • Prefabrik havuz yapımı diğer havuz yapım tekniklerine göre %75 daha kısa sürer.
 • Prefabrik havuz yapım tekniği betonarme havuz yapımına kıyasla kullanılan teknikler daha az zahmetli.
 • Mozaik ya da fayans kaplama kullanılan havuzlara istinaden kimyasal kullanımı yarı yarıya daha azdır.
 • Prefabrik havuzlar görünüş açısından oldukça estetik bir yapıya sahiptir aynı zamanda yapım farkı ile oldukça kullanışlıdır.
 • Prefabrik havuzlar bazı arazilerin kazı yapılması gibi durumlarda yasaklı olmasından dolayı kazılarak yapabilmesinin yanı sıra toprak üstü model kullanılarak da yapılabilir.
 • Genelde Prefabrik havuz yapımında kazı ve diğer zemin hazırlama işlemleri maksimum 3 gün sürer, ön zemin hazırlığı bittikten sonra ise Prefabrik havuz kurulumu 2 ile 6 gün arası bir süreçte biter.
 • Havuzun birçok noktasında bulunan ön filtreler sayesinde havuz borularında tıkanma meydana gelmez.
 • Prefabrik malzemeler ve yapılar Avrupa standartları kalitesine sahip olduğu için son teknoloji ürünlerdir ve dayanıklıdır.
 • Prefabrik havuzlar, liner gibi malzemeler kullanılarak yapıldığı için dayanıklı bir yapıya sahiptir.
 • Dayanıklı yapıya sahip olan prefabrik havuzların liner kısımları dışardan bilinçli bir müdahale ile yırtılmadıkları sürece herhangi bir problem çıkartmazlar, yırtılma durumunda ise onarımı yaklaşık olarak 15 dakika sürer.
 • Anti- fouling yani gözenekli yapıya sahip olmayan bir malzeme ile kaplı oldukları için Prefabrik havuzlarda yosun oluşumu engellenmiştir.
 • Prefabrik havuzlarda kullanılan anti- fauling malzeme, havuzun su kaçırmasına da engel olur.
 • Prefabrik havuzlar, bahçe gibi açık alanların yanı sıra kapalı alanlarda yapımı oldukça basittir.
 • Gözeneksiz yapıya sahip olması ve kullanılan diğer malzemeler sayesinde mikro organizma oluşumu gerçekleşmez bu sayede sağlığa uygun olur.
 • Prefabrik havuzlar istenilen yerlere istenilen biçim ve açıda yapılabilme özelliğine sahiptir.
 • Prefabrik havuz modellerinin hepsi çevre dostu, dayanıklı yapıda ve doğal görünümlüdür.
 • Prefabrik havuzlar, diğer havuz çeşitlerinin aksine istenildiği zaman sökülebilmesine ve kurulduğu alanın değiştirilebilmesine olanak sağlar. Bu ve bunun gibi birçok sebep ile birlikte prefabrik havuz, yaptırılması açısından oldukça avantajlı bir havuz türüdür.

 

 

 

Yorum Yazın