Danışma Hattı: US Flag +90 532 111 73 73 veya Eposta gönderin

GENEL MÜDÜRLÜK İSTANBUL

Ataşehir Ferhatpaşa Mah. 35. Sk. No:8
Ataşehir / İstanbul / Türkiye

E-posta: info@sermedhavuz.com.tr
Tel: +90 532 111 73 73
Tel: +90 (850) 495 0 200

BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ İZMİR

Kalabak 3275. Sk. No:2 35430
Urla/İZMİR

EPOSTA: info@sermedhavuz.com.tr
TEL: +90 (232) 752 17 77
TEL: +90 (530) 144 72 13

BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ BATUM

142, Airport Highway
Batumi Georgia

EPOSTA: zkhalvashi@sermedpools.com
TEL: +99(542)222 04 90
TEL: +99(555)844 44 10

Beton Üzeri Liner Kaplama Sistemleri

Beton Üzeri Liner Kaplama Sistemleri

Havuzunuz eskidi, artık sızdırmaya başladı ve havuz içindeki mozaiklerinizde dökülmekte, yani havuzunuzu artık kullanamıyorsunuz ve artık varlığı bile sizlere rahatsızlık veriyor. Bakımı veya yeniden inşası ile uğraşıp daha fazla da maliyet olsun istemiyorsanız. Tam adresindesiniz. Çünkü sizlere daha pratik ve bakımı kolay ekstra beton üzeri liner kaplama seçeneğini sunuyoruz.

 • Mozaikte Dökülme

  Liner kaplama ile mozaik görünümünü birebir elde edecek ve ayrıca seramik kaplamanın dezavantajlarından kurtulacaksınız. Polimer esaslı yapısından dolayı dökülme, deforme söz konusu değildir. Küçük ölçekli yırtılmaların sebebi genelde seramik kaplamalara zarar veren şeyler gibi üzerine ağır ve keskin nesne düşmesi yahut darbe almasıdır. Bu durumlarda dahi havuz suyunu boşaltmadan kolaylıkla tamiri yapılmaktadır.

 • Tekrar mı Havuz Yapımı?

  Havuz yapımında tekrara gidilmeden kolayca içerisine liner kaplanabilmektedir. Bu da havuz yapımında maliyet, işçilik, çevre kirliliği ve inşaat gereksinimlerinin çoğunu ortadan kaldırmaktadır. Havuzunuzun beton yapısı sızdırmalara karşı tekrardan onarım işlemlerine tabi tutularak liner giydirmesi yapılmaktadır.

 • Hem Hız, Hem Rahatlık

  Çok kısa bir sürede hem bahçenizde ki büyük bir problemden kurtulacak, hem de maliyet açısından daha rahat olacaksınız. Önünüzde duran bu büyük problemden hızlıca kurtulmanın rahatlığı ile artık, problemleri nedeniyle kullanımına mani olduğu bahçenizde yeni bir çehreye kavuşacaktır.

Yukarıda yer alan liner desen çeşitlerimize göz atarak zevkinize göre havuz içi liner kaplama tasarımına karar vermekte fikir edinebilirsiniz.

Liner Kaplama ve Seramik Kaplama Karşılaştırması

Liner Kaplamanın Avantajları

 • Anti alg özelliği vardır, özel dış yüzeyi sayesinde yosun tutmaz.
 • Anti bakteriyeldir. Bakteri barındırmaz.(Ameliyathanelerde de artık liner kullanılıyor)
 • Yıllık bakım ve temizliği kolaydır; ucuzdur.
 • Su kaçırmaz, depreme ve toprak oturmasına dayanıklıdır. Esnek yapısı sayesinde yer hareketlerinden etkilenmez.
 • %100 su sızdırmazlık garantilidir. Bilinçli bir şekilde kesilip, sökülmediği takdirde su sızdırmaz.
 • Anti toksiktir, kanserojen madde ihtiva etmez. Yüzeyinde bakteri barındırmadığından daha az klor kullanılır. (%40 daha az)
 • Katkılı beton, izolasyon malzemeleri ve su derz bantlarını kullanmaya gerek yoktur.
 • Havuzun suyunu boşaltmak şart değildir. Sistem buna uygundur. Zaman içinde deforme yaşanması güçtür.
 • Betonarme yüzeye hiçbir şekilde yapıştırılmaz. Dolayısıyla konstrüksiyonda ki problemlerden etkilenmez.Esnek yapısı sayesinde depremden etkilenmez.
 • Buzlanmada çatlama ve delinme yapmaz. Rulolar halinde uygulanır. Montajı, ruloların birbirleri üzerine özel kaynak makinesi ile bindirilmesi şeklindedir.
 • UV Güneş ışınlarına dayanıklıdır.

Seramik Kaplamanın Dezavantajları

 • Derzlerdeki yüzey yosun oluşumuna uygundur.
 • Mikropların üremesi için derz aralıkları uygundur. Hastane, ameliyathane, havuz gibi ortamlarda kullanımı sakıncalıdır.
 • Seramik derz aralarının temizlenmesi zahmetli ve maliyetlidir.
 • Zeminin oturması, deprem vb. gibi sebepler nedeniyle oluşan kılcal çatlamalar su kaçaklarına neden olur.
 • Su sızdırır, çünkü beton içine uygulanan plastik üfleme ağızları betondan farklı çalışır.
 • Bakterilerle mücadele için daha fazla klor kullanılır. (Klorun kansorojen etkisi tespit edilmiştir.)
 • Katkılı beton, iç-dış sıva, şap ve bunların izolasyonun yapılması ve de su tutucu bantların kullanılması gerekmektedir.
 • Seramik temizliği için suyun her yıl boşaltılması gerekir. Bu uygulama betonarme yüzeyindeki farklı basınçtan dolayı seramiklerin zamanla dökülmesine neden olur.
 • Beton perde üzerine ve tabana seramik yapıştırıcı ile yapıştırılması nedeniyle zeminin oturması, deprem gibi sebepler çatlaklar oluşturur.
 • Çatlama ve dökülmeler,kılcal çatlaklar oluşabilir. Beton perde üzerine ve tabana seramik yapıştırıcı ile monte edilir.
 • Besleme nozzulları, aydınlatmalar ve skimmerler perdeye monte edilmesi nedeniyle zeminin oturması, deprem gibi sebeplerde farklı çalışır ve borulamada sorunlar yaşanır.

Teknik Detaylar

Havuz Montajı

Beton Üzeri Liner Kaplama Sistemleri İle Avantajlarınız

Havuznuza skimmer yada taşmalı seçenekleride uygulayabilmekte özgürsünüz. Artık taşmalı havuzdan sıkıldınız ve skimmerli sisteme geçmek istiyorsunuz ve havuzunuzda yeterince yıpranmış durumda ise bize ulaşın. Sahip olduğunuz havuz içi tasarımdan memnun değilseniz eğer kaplamada liner seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

Sermed Havuz, havuz sistemlerinde Liner kaplama malzemesini tüm havuz projelerinde kullanıyor ve havuz kaplamalarında özellikle bu malzemenin kullanımını destekliyor. Liner kaplama malzemesi havuzlarda en iyi sızdırmazlık sonucunu elde etmek için geliştirilmiş PVC malzemeden üretilir ve havuz iç kaplaması için yaygın malzeme olarak kullanılır. Liner kullanımının başlıca temel özelliklerini sıralayacak olursak birçok avantajı bir arada sunduğunu görebiliriz.

Liner kaplamanın önemli özelliklerini sıralayacak olursak;%100 sızdırmazlık,10 yıl garanti süresi, şekil alma yeteneği, parçalanmaya karşı dirençli olması, kolaylıkla kaynak yapılabilmesi, UV ışınlarının sebep olduğu renk solması ve havuzda oluşacak mantar ve yosunlara karşı gösterdiği direnç ile geniş renk seçeneklerinin bulunması özellikleri en önemli tercih nedenlerinin başında gelir. Çok basamaklı havuzlarda ya da tek tip havuzlarda tümüyle su geçirimsizliğini sağlar. Beton ya da çelik platformlara uyumludur, taşmalı prefabrik havuzlarda da kullanılır. Su kaçırmaz, depreme ve toprak oturmasına dayanıklıdır. Anti toksiktir kanserojen madde ihtiva etmez. Yüzeyinde bakteri barındırmadığından daha az klor kullanılır. (%40 daha az) Anti alg özelliği bulunur, yosun tutmaz. Havuzun suyunu boşaltmak şart değildir, sistem buna uygundur.

-Havuz içinde köşebent montajı gerçekleştirilir.

-Geotekstil denen keçe malzemesi tüm havuz yüzeyine yerleştirilir.

-PVC Membran havuz içi kaplanacak tüm yüzeylere yerleştirilir.

-Kaplama tamamlandıktan sonra havuz içi ekipmanları tamamlanır.

Sermed Havuz, esnek yapılı Liner kaplamalı olarak ürettiği üstün kalitedeki havuzlarında, yüksek uzama katsayısı ile deprem ve yer hareketlerinden etkilenmeyen özelliği sağlayarak, 10 yıl süreli %100 sızdırmazlık garantisi veriyor.

Havuzların ortak temel sorunları olan zeminde oturma, çökme ve buna bağlı kırılma gibi nedenler, doğanın etkilerinin yarattığı yıpranmanın kaçınılmaz sonuçlarıdır. Sermed Havuz doğanın yıpratıcı etkilerine karşı geliştirdiği ürünlerinde su kaçakları oluşmasını imkânsız hale getiren dayanıklı havuzlar üretiyor. Anti U.V yüksek rezistanslı, anti fouling 80 /100 destek malzemeli tek parça liner sayesinde zeminde oluşan oturma, çökme ve buna bağlı kırılma gibi nedenleri tamamen yok ediyor.