Danışma Hattı: US Flag +90 532 111 73 73 veya Eposta gönderin

GENEL MÜDÜRLÜK İSTANBUL

Ataşehir Ferhatpaşa Mah. 35. Sk. No:8
Ataşehir / İstanbul / Türkiye

E-posta: info@sermedhavuz.com.tr
Tel: +90 532 111 73 73
Tel: +90 (850) 495 0 200

BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ İZMİR

Kalabak 3275. Sk. No:2 35430
Urla/İZMİR

EPOSTA: info@sermedhavuz.com.tr
TEL: +90 (232) 752 17 77
TEL: +90 (530) 144 72 13

BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ BATUM

142, Airport Highway
Batumi Georgia

EPOSTA: zkhalvashi@sermedpools.com
TEL: +99(542)222 04 90
TEL: +99(555)844 44 10

Havuz Merdiveni Seçenekleri

Havuz Aksesuarları, Havuz Bakımı, Prefabrik Havuz
köşe-fiber-havuz-merdiveni

Yerüstü havuz merdiveni seçenekleri, havuza kolay girmek için kullanılır ve birbirinden farklı özelliklere sahip merdiven seçenekleri bulunur. Doğru merdiven seçimi yapmak, en az havuz modelini seçmek kadar önemlidir.

Birçok havuz sahibi, görünümün daha akılda kalıcı olması için, yerüstü havuzlarına güverte inşa etmektedir. Bu durumda havuza girmek oldukça kolaydır. Ancak havuz satın alırken herhangi bir merdiven sistemi kurmamışsanız, güvenilir havuz firması bularak, bu konuda yardım alabilirsiniz.

Eğri Taban Basamakları

Yerüstü yüzme havuzlarında kullanılan eğri taban basamaklı merdiven, dört adımlıdır. Kolay kurulabilen bu merdivenler, büyük ağırlıkları taşıma özelliğine sahiptir.

 • Sırt oluklarında yuvarlak tasarım vardır.
 • Sağlam plastik reçineden üretilir.
 • Çelik ve alüminyum seçenekleri de bulunur.

Eğri taban merdiven, 180 kiloya kadar ağırlık taşıyabilir. Kum ve çakıl ile kolayca stabilize olan merdiven ürünü, ayarlanabilir taban pedlere sahiptir.

Gömme Basamak Merdiven

Kurulum oldukça kolay olan gömme basamak merdiven, A-frame sistemi oluşturulabilir şekildedir. Yerüstü havuzlarına kolay giriş çıkışlar için kullanılır. Tek parçalı adım sistemi bulunur.

 • Küpeştesi vardır.
 • Dört adımdır.
 • Güvenlik rayları bulunur.
 • Havuz yüksekliklerine uyarlanabilir.

122 cm, 132 cm ve 137 cm olan havuz duvar yüksekliklerine uyumludur. Ağırlık kabını tartmak için kum ya da çakıl doldurulmalıdır.

Inpool Basamak ve Merdiven

A-frame tarzı merdiven sistemidir. Bir tarafı basamak bir tarafı merdiven sistemiyle tasarlanmıştır. Ağırlıkların korunması için, kum ya da çakıl doldurulmalıdır. Havuza kolay giriş ve çıkış sağlamaktadır.

 • Düz tabanlı havuzlar için uygundur.
 • Maksimum havuz ya da güverte yüksekliği 152 cm’dir.
 • Kurulumu kolaydır.

Suda olan kısmı için ağırlık, 181 kg, havuz dışındaki kısım için ağırlık 136 kg’dır.

paslanmaz havuz merdiveni
paslanmaz havuz merdiveni

Paslanmaz Çelik Havuz Merdivenleri

Yüzme havuzları için standart paslanmaz çelik merdivenler, havuza kolay girip çıkmayı sağlar. Uzun yıllar dayanabilir. Genel olarak 4 basamaklıdır. Havuz eşiği altından başlar ve suyun bir basamak altına girecek şekilde ayarlanır.

Suya dayanıklı olmaları sebebiyle paslanma olmaz. Geniş kolları sayesinde, yan taraftan destek alınarak, havuzdan kolay çıkılmasına olanak tanımaktadır. Yuvarlak basamaklar, kayma riski oluşturacağı için, genellikle düz ve geniş basamaklılar tercih edilmelidir.

A-Frame Yerüstü Havuz Merdiveni

Ağır hizmet merdiveni olarak da adlandırılan A-frame yerüstü havuz merdiveni, iç yan rayları sayesinde, merdivenin arkasına girişi önleyen bariyerlere sahiptir. Basamakları vinil ped şeklindedir.

 • 142 cm havuzlar için uygundur.
 • Merdivenin tabanına vinil paspas ile kullanılır.
 • 2 adet güvenlik bariyeri bulunur.
 • Kurulumu kolaydır.

Giriş Kapılı Yerüstü Merdivenleri

En kapsamlı yerüstü merdivenlerinden biri olan giriş kapılı yerüstü merdivenleri, havuza kolay giriş çıkışı sağlamaktadır. Reçine olan köprü sistemi, korkuluklu iki basamak, mandallı kapı bulunur. Havuzun kullanılmadığı zamanlarda, kapı kilitlenebilir.

 • Küpeştesi vardır.
 • Kendiliğinden kapanır.
 • A-frame stillidir.

Ekstra destek için korkulukları olan merdiven sistemi, havuz merdiveni sektöründe güvenilirdir. Havuz kenarının her iki yanındaki geniş basamaklardan yararlanma olanağı sunmaktadır.

Yerüstü Havuz Merdivenlerinin Avantajları Nelerdir?

Bir yerüstü havuzunuz varsa, havuz merdiveni ile birçok avantajı da elde etmiş olursunuz. Farklı stillerde ve aksesuarlarıyla tercih edebileceğiniz havuz merdivenlerinin seçimi, havuz modelini seçmek kadar önem taşımaktadır.

 • Emniyet: Havuza giriş çıkışta emniyet önemlidir. Özellikle çocukların, havuza giriş çıkışlarında kolaylık sağlar.
 • Kolaylık: Rahatlıkla havuza giriş çıkışı sağlamak önemlidir. Uygun maliyetleriyle, çocuklarınızın da rahatlıkla havuza girip çıkmalarını sağlayabilirsiniz.
 • Misafirler: Havuzunuzda misafir ağırlamaktan hoşlanan biriyseniz, herkesin yardım almadan havuza girip çıkamayacağını düşünmeniz ve bir merdiven sistemi yaptırmanız önemlidir.

Bir yerüstü havuzunda, merdiven sistemi yaptırmak, sevdikleriniz ve aileniz için, havuzun keyfini daha rahat çıkarmasını sağlamak için, Sermed Havuz, havuz yan ürünleri için, Sermed Havuz ile iletişime geçerek, en doğru merdiven sistemini alabilirsiniz.

Yorum Yazın