Danışma Hattı: US Flag +90 532 111 73 73 veya Eposta gönderin

GENEL MÜDÜRLÜK İSTANBUL

Ataşehir Ferhatpaşa Mah. 35. Sk. No:8
Ataşehir / İstanbul / Türkiye

E-posta: info@sermedhavuz.com.tr
Tel: +90 532 111 73 73
Tel: +90 (850) 495 0 200

BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ İZMİR

Kalabak 3275. Sk. No:2 35430
Urla/İZMİR

EPOSTA: info@sermedhavuz.com.tr
TEL: +90 (232) 752 17 77
TEL: +90 (530) 144 72 13

BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ BATUM

142, Airport Highway
Batumi Georgia

EPOSTA: zkhalvashi@sermedpools.com
TEL: +99(542)222 04 90
TEL: +99(555)844 44 10

Havuz Maliyetleri ve Malzeme Seçimi

Havuz Maliyetleri, Havuz Yapımı, Prefabrik Havuz

Havuz Maliyetleri ve Malzeme Seçimi

Yaz aylarıyla birlikte tatil sezonu açıldı. Küresel virüs salgını sebebiyle umumi havuz kullanmaktan çekinen, tatile gitmeyecek kişiler, tatil zevkini evinde yaşamak için havuz yaptırmayı tercih edebiliyor.

Hem kişiye özel, temizliğinden şüphe duyulmayacak havuzlarda yüzmenin hem de evde tatilin keyfini çıkarmak için Sermed Havuz’un üst düzey kaliteli malzemelerden üretilen havuz çeşitleri uygun bir seçimdir.

Sermed Havuz, çeşitli kaplama malzemeleri seçeneklerini müşteriye sunmaktadır. İstenilen formda, derinlikte ve çeşitli konumlandırma şekilleriyle hem her zevke uygun şık havuz inşaları yapar hem de kaliteli ve anti bakteriyel malzemeleriyle müşterilerinin sağlığını korur.

Havuz Nasıl Yapılır?

Havuz yapmak, dışarıdan basit görünse de, arıtma sistemleri, ısıtma sistemleri gibi görünmeyen incelikleri sebebiyle profesyoneller tarafından yapılması gereken, zorlu bir iştir. Sermed Havuz, çeşitli filtreleme seçenekleri ve diğer havuz içi aksesuar ve eşyalarıyla, bahçenize ve sosyal tesislerinize en güvenli ve hijyenik havuz inşası hizmetini sağlamaktadır.

Geleneksel havuz yapımı için zemin seçildikten sonra, sırasıyla bazı işlemler uygulanır:

  • Zemin, istenen derinlikte ve şekilde kazılır ve tabanı düzleştirilir.
  • Kazı yapılan alana beton dökülür.
  • Havuzun köşelerine, plakalar yerleştirilir.
  • Altyapı çalışmaları gerçekleştirilir.
  • En son aşama olarak da, liner havuz kaplaması yapılır.

Prefabrik havuzların yerleştirilmesinde ise beton dökme işlemi yapılmaz. İmalatı yapılan prefabrik havuz, özenle yerleştirilecek alana taşınır. Hiçbir zedelenmeye maruz kalmadan kazılıp düzleştirilmiş zemine yerleştirilir ve monte edilir.

Havuzun Yapım Maliyeti Ne Kadar?

Havuz sistemlerinin inşa maliyeti; kullanılan filtrelere, havuzu oluşturacak malzemeye ve havuzun kaç metreküp su hacmi olacağına bağlı olarak değişebilir. Havuzun derinliği ve şekli de fiyat faktörünü etkileyebilen gizli maliyetler arasındadır. Geleneksel havuzlarda maliyet, havuz derinliğine, şekline, havuz kaplamasında kullanılan malzemeye bağlı olarak değişir.

Prefabrik havuzlarda ise bu maliyet, üretimi yapılan havuzun şekli, derinliği gibi unsurlara bağlı olarak değişir.

Prefabrik Havuzların Avantajları Nelerdir?

Betonarme havuzların maliyeti yüksek ve inşaat süreleri uzundur. Ayrıca bu havuzlar, doğal afetlerden zarar görebilir. Bakımlarının yapılması ve olası durumlarda tamiratları da zahmetli ve pahalıdır.

Prefabrik havuzlarda ise kullanılan malzemenin esnekliğinden, doğal afetlerde zarar görme imkanı düşüktür. Üretimi ve inşa süreci kısa sürer. Gerektiğinde bakımları kolay yapılır, ısı pompaları ve filtreleri kolay değişir. Çoğu zaman tamirat gerektirecek şekilde hasar almazlar.

Havuz Malzemesi Çeşitleri Nelerdir?

Sermed Havuz, birkaç çeşit prefabrik havuz seçeneği ile müşterilerine, amaçlarına uygun havuz malzemesi seçmede kolaylık sağlar. İki çeşit prefabrik havuz çeşidi Sermed Havuz’un bünyesinde bulunur:

  • Fipool Panel Prefabrik Havuz Malzemesi: Fiber beton kaplaması ile beton havuzlar kadar güçlüdür. Kaplamasının özelliklerinden biri de anti bakteriyel olmasıdır. Su sızdırma gibi sorunlarla karşılaşmaz. Kum filtre sistemi ile su devri daiminde yüksek temizlik sağlar. Led aydınlatma yöntemiyle aydınlatılarak elektrikten tasarruf eder. İstenilen ölçü, ebat ve formda üretimi yapılabilir. İmalatı kısa sürede yapılır ve Sermed Havuz tarafından, seçilen zemine yerleştirilir.
  • Maldiv Prefabrik Havuz Malzemesi: Bu malzemeyle üretilen havuzlar, oval formdadır. Gömme, yarı gömme ya da zemin üstü yerleştirmeye uygundur. Kendi üretimimiz olan bu malzeme %100 dayanıklılık garantisi verir. Alaşım çeliklerden üretilir. Anti bakteriyel özelliğiyle kir, leke tutmaz ve mantar oluşumunu engeller.

Sermed Havuz tarafından imalatı yapılan prefabrik havuzlar, seçilen zemine özenle, hasarsız yerleştirilir. Kısa sürede inşası bitirilerek kullanıma hazır olur. Liner kaplama malzemesi ile kaplanabilen havuzlar, estetik bir görüntüdedir. Ayrıca havuzlar, çeşitli havuz aksesuarları yardımıyla zenginleştirilip, kişisel bir hale getirilebilir.

 

 

Yorum Yazın