Danışma Hattı: US Flag +90 532 111 73 73 veya Eposta gönderin

GENEL MÜDÜRLÜK İSTANBUL

Ataşehir Ferhatpaşa Mah. 35. Sk. No:8
Ataşehir / İstanbul / Türkiye

E-posta: info@sermedhavuz.com.tr
Tel: +90 532 111 73 73
Tel: +90 (850) 495 0 200

BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ İZMİR

Kalabak 3275. Sk. No:2 35430
Urla/İZMİR

EPOSTA: info@sermedhavuz.com.tr
TEL: +90 (232) 752 17 77
TEL: +90 (530) 144 72 13

BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ BATUM

142, Airport Highway
Batumi Georgia

EPOSTA: zkhalvashi@sermedpools.com
TEL: +99(542)222 04 90
TEL: +99(555)844 44 10

Havuz Fiyatı Değişiklik Nedenleri?

Havuz Maliyetleri, Havuz Yapımı, Prefabrik Havuz
havuz fiyaları neden değişir

Havuz Fiyatı Değişiklik Nedenleri?

Sıcak günlerin ilacı kesinlikle ağzına kadar soğuk su dolu olan bir havuz içinde dinlenmek. Bunu yaşamak için farklı özelliklere sahip olan onlarca opsiyondan birisini seçmek gerekiyor. Örneklere baktığımız zaman karşımıza çıkan fiyatların sabit olmadığını görmekteyiz. Hal böyle olunca havuz fiyatı değişiklikleri neden oluyor sorusu gündeme gelmekte. İşte bunun yanıtını veriyoruz.

Havuzun Türü Havuz Fiyatı Etkiler mi?

Havuzun türü fiyatı etkiler. Burada türden kastedilen şey havuzun yaptırılma şeklidir. İki farklı çeşidi vardır. Özellikleri ve maliyeti şöyledir;

  • En bilinen ve birçok kişi tarafından klasik olarak tanımlanan beton havuzlar eski sistemi temsil ediyor. Çünkü çok büyük bir masraf anlamına gelmekte. Bunun yanı sıra uzun bir sürecin ardından işlemlerin tamamlanması gibi bir durum söz konusu. Fiyat farklılığının nedenlerinden birisi bu. Beton havuzlar her zaman daha pahalıdır.
  • Ucuz havuz denildiği zaman ise akla gelen ilk opsiyon prefabrik olanıdır. Portatif bir biçimde tasarlanmıştır. Birçok farklı alana, en kısa zaman dilimi içinde uygulanması mümkündür. Maksimum 7 günlük bir süre içinde bitirilir. Bu yüzden ucuzdur. Üstelik kalitesi ile göz doldurur.
havuz fiyaları neden değişir
havuz fiyatı neden değişir

Tercih Edilen Malzemenin Havuz Fiyatı Üzerindeki Etkisi Nedir?

Malzemenin havuz fiyatı üzerindeki etkisi son derece açıktır. Bunun için iki sistemden bahsetmek lazım. Klasik olanında başta mozaik olmak üzere farklı malzemeler kullanılır. Bunların tümü parçalı bir yapı içinde dikkat çeker. Yani tek tek imalatı gerekir. Üstelik zemin üstüne harç ile monte edilmesi şarttır. Bu açıdan bakıldığı zaman son derece masraflı olması hiç de şaşırtıcı değildir. Böyle havuzlar çok pahalıdır.

Liner kaplama sistemi ise nispeten yeni bir metot olarak dikkat çekmekte. Hiçbir şekilde zarar görmeyen, kırılmayan ya da yırtılmayan PVC şeklinde karşımıza çıkıyor. Bundan dolayı kullanımı son yıllarda çok yaygın bir hal almıştır. Havuzun her kısmına uygulanması söz konusudur. Uzun seneler boyunca dayanır ve suyu da sızdırmaz. Sonuç olarak çok düşük olan bir maliyeti vardır.

Kullanılan malzeme sadece havuz içinde geçerli değildir. Bunun yanı sıra çevresi için de aynı durum vardır. Verandada ne tür bir malzemenin olacağı göz önünde bulundurulur. Tüm bunları fiyatı etkiler. PVC Polyester örneğin ucuzdur. Türüne göre mermer ise daha pahalı olan bir yapıdır.

Boyut ve Derinlik Havuz Fiyatı Farklılaştırıyor mu?

Son olarak fiyat değişikliklerinin bir diğer nedeni olarak derinlik ve boyuttan bahsetmek lazım. Bu iki temel ölçütün fazla olması durumun da ücret de doğal olarak son derece yüksek olur. Görüldüğü üzere çok değişik kriterler dikkat çeker.

Yüksek Olmayan Havuz Fiyatları Var

Sermed havuz ile çalışabilir ve böylelikle cebinizi çok yakmayan fiyatlar sayesinde, zarara uğramadan havuz sahibi olabilirsiniz. Bir havuzdan beklenen her şeyi size sunma konusunda son derece başarılıyız. Artık bir moda haline gelmiş olan prefabrik havuz türlerinin en iyi örneklerini inşa ediyoruz. Hem taşmalı hem de skimmerli olarak bilinen farklı sistemleri kullanıyoruz. Bunun yanı sıra liner kaplama sayesinde fark yaratıyoruz. Bu sayede yapım maliyetleri de aşağıya düşmekte. Üstelik farklı renk, desen seçenekleri sizleri bekliyor.

Ekonomik havuz yapımı konusunda sahip olduğumuz deneyim son derece fazla. Çünkü 10 yılı geçmiş olan bir deneyimimiz var. Her türlü işçilik ve fabrikasyon hatasına karşılık olarak 10 sene garanti vermekteyiz. Diğer aparat ve sistemlerin garanti süresi ise 2 yıl. Özel bir püskürtme katmanı söz konusu. Bu sayede farklı tipteki organizmaların yaşamasının önüne geçilmekte.

Yorum Yazın